W niedzielę, 2 kwietnia 2017, niespodziewanie zmarł Wojciech Braciszewski – wieloletni kierownik osiedlowego Domu Kultury przy ul. Marcina 2 (Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólny Dom w Szczecinie). Był znany jako animator kultury, a przede wszystkim otwarty i życzliwy człowiek. Nie tylko mieszkańcy osiedla Piastowskiego na szczecińskim Niebuszewie – Bolinku z ogromnym żalem przyjęli wieść o jego odejściu.

Był także znanym działaczem samorządowym. Między innymi przez wiele lat przewodniczył szczecińskiej Radzie Osiedla Krzekowo – Bezrzecze.

Zasłużył się między innymi jako jeden z twórców Centrum Sportowo Rekreacyjnego i Parku Osiedlowego przy ul. Modrej oraz skweru przy przy ul. Szerokiej z zabytkową pompą.
Z Jego inicjatywy powstała gazetka osiedlowa ,,ZAŚCIANEK” i Jego pomysłem była coroczna choinka osiedlowa, w czasie której występował jako Św. Mikołaj. Przynosił najmłodszym mieszkańcom wiele radości. Przy swoim domu na ulicy Szerokiej, własnym sumptem stworzył Mikołajową Krainę, która feerią świateł i barw wprowadzała mieszkańców w radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Kochał przyrodę – jeziora, buszowanie w lasach i wędrówki nad morzem. Relaksował się pracą w ogrodzie… Aż trudno uwierzyć, że odszedł. Na pewno jednak Jego życie i dokonania wspominało będzie wielu przyjaciół i mnóstwo znajomych.


Wojciecha Braciszewskiego będziemy mogli pożegnać Mszą Świętą, która odbędzie się w piątek, 7 kwietnia, o godz. 12.00, w kościele p.w. Świętej Trójcy, przy ul. Szerokiej w Szczecinie oraz uczestnicząc później w odprowadzeniu Go na Cmentarz Centralny.

Wojciech Banaszak

Reklamy